Продавець МАГАЗИН МЕГАСВАРКА розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
608 відгуків

Вибір зварювального інвертора

Вибір зварювального інвертора

 

Зварювальний інвертор

1. Перше на що слід звернути увагу при виборі зварювального інвертора.

Найчастіше всі на всіх зварювальних аппаратх інверторного типу є вбудований захист від стрибків напруги. Рівень захисту як правило становить 20-25%. При скачках напруги від 170В до 270В зварювальний інвертор буде захищений .Даний рівень захисту россчитан на промислові інвертора. У апаратів побутового застосування цей показник зазвичай становить 10-15%.

Головним ворогом зварювального інвертора явояется пил. При охолодженні апарату пил всмоктується вентилятором. Виробниками придумується маса способів вентиляції з метою зменшення попадання пилу на найбільш чутливі вузли .Один із способів очищення: Зняти корпус, після чегопродуть інвертор і почистити м'якою кистю. Цей спосіб є одним з найнадійніших.

Одна з найпоширеніших поломок-це поломка друкованих плат.Не зайвим буде поцікавитися на фірмі про наявність онних.Якщо на фірмі плати тільки під замовлення – то це є хорошому ознакою так як запчастина рідко замовляється.

Поговоримо про температурному діапазоні роботи зварювального інвертора.

Чим вище температура повітря, тим частіше і швидше спрацьовує система охолодження і захисту апарату. При низьких температурах все буде залежати від нутрощів інвертора – це різні мікроконтролери ,транзистори, конденсатори і т. д .Кожен з яких має свій робочий діапазон температур. При яких конкретно температурах буде працювати апарат повинен повідомити виробник. Самостійно дану інформацію часто важко знайти. . В Європі це стандарт EN 60974-1 «Arc welding equipment. Part 1: Welding power sources «, або на аналогічний російський ГОСТ Р МЕК 60974-1-2004. Зазначені стандарти передбачають температуру експлуатації при ручний дугового зварюванні від -400С до +400С.

Відомо, що електроніка не «любить» низьких температур.На інверторі при гранично низькій температурі загоряється індикатор перевантаження.При відсутності в паспорті вашого апарату температурного діапазону – краще утриматися від зварювання.

Зараз широко стали використовуватися терміни: побутовий, професійний, промисловий. Насправді ці поняття не є термінами юридично і технічно уніфікованими.

Що ми розуміємо під терміном побутової - безперервну роботу інвертора від 10-30хв з подальшим перервою приблизно до 1 години.

Професійний з 8-9 годинним циклом.

Промисловий – у 3-4 зміни практично без зупинки.

В іншому технічні характеристики між ними однакові. Різниця лише в довжині шва на одиницю часу.

Іноді нашу увагу як потенційних покупців намагаються залучити за допомогою різних функцій інвертора таких як наприклад : Hot start (гарячий старт), ), Anti-Sticking (анти-прилипання при вимиканні, ефект примерзання) і Arc-Force (форсаж дуги - антиприлипання при зварюванні).Ці функції взагалі тісно пов'язані з інверторної технології,по суті інвертор для цього і винайшли.Насправді інверторні технології мають ще й ряд інших не часто використовуваних технологій як зарядно пусковий пристрій для автомобіля (хоча і не на всіх моделях,а даремно для країн СНД це було б плюсом)

Дані які відносяться до продуктивності апарату наводяться з розрахунку 220-230В в мережі.Якщо ваш апарат розрахований на роботу в діапазоні 170-230В то при 170В його продуктивність буде нижчою ніж при 220В якийсь запас по потужності звичайно ж пригодиться.Найчастіше що б варити електродом 3мм при нинішній енергетиці потрібно брати інвертор здібний варити 4мм.

Виробники. Висока ціна не завжди є ознака хорошого виробника. Насправді зварювальний апарат можна зібрати в домашніх умовах, тому ціна зварювального інвертора залежить і від серійності виробництва.Чим більше виробництво тим цікавіше ціну він може запропонувати.Але є і винятки.Що б вибрати дійсно хороший аппарт потрібно звернути увагу на деякі аспекти.Наявності відповідності інструкції до даного апарату(мовою країни покупця),наявності сервісного центру,каталогів,сертифіката.Зараз на ринок України надходить усе більше апаратів Китайської зборки.особливо виділяється модельний ряд фірми МОЅІ який відповідає всім вимогам і відрізняється надійною складанням і качествеными комплектуючими деталями європейського рівня.

2. Переваги зварювальних інверторів

Технічні:

високий ККД - 85-95%;

ідеальний коефіцієнт потужності - 0,99;

мінімальний витрата дефіцитних електротехнічних матеріалів;

широкий діапазон регулювання параметрів режиму - від декількох ампер до сотень і тисяч; Зварювальний інвертор має значно ширший, ніж у звичайного апарату, діапазон регулювання зварювального струму, що особливо важливо при зварюванні тонкими електродами: діаметром 1,6 або 2 мм. Дуга на малих струмах «шепоче», бризок немає - не сварка, а одне задоволення;

тривалість навантаження джерел живлення в робочому діапазоні режимів зварювання - до 80%;

можливість паралельної роботи джерел на єдину навантаження;

плавне регулювання зварювального режиму в широкому діапазоні струмів і напруг;

дистанційне керування джерелом;

мінімальні втрати електричної енергії в зварювальних кабелів і з'єднувальних елементах;

невеликі габарити і маса, зручність перенесення і доставки джерела до місця зварювання;

високий рівень електробезпеки за рахунок подвійної ізоляції.

 

Технологічні:

можливість зварювання покритими електродами будь-яких марок на постійному і змінному струмі;

універсальність зовнішньої статичної характеристики, що забезпечує ручне дугове зварювання покритим електродом неплавким - в середовищі аргону, механізовану плавким електродом в захисних газах;

стабільність запалювання дуги і осциляції;

можливість зварювання короткою дугою, зменшує енерговитрати і поліпшує якість зварного з'єднання завдяки зменшенню зони термічного впливу;

якісне формування шва у всіх просторових положеннях;

мінімальне розбризкування при зварюванні;

можливість виключити магнітне дуття при зварюванні на постійному струмі;

зварювання важкозварювальних сталей і сплавів;

з допомогою микропроцесоров управління зварювального інвертора забезпечує стійку зворотний зв'язок струму і напруги на дузі з вихідними параметрами апарату. При запалюванні дуги апарат генерує додатковий імпульс струму (так званий «гарячий старт»), а при короткому замиканні зварювальний струм відразу вимикається - тобто «приморозить» електрод тут практично неможливо;

є можливість зварювання складних металоконструкцій зварниками не високої кваліфікації.

3. Недоліки зварювальних інверторів

Вартість зварювального інвертора приблизно в 1-2 рази вище зварювального трансформатора. Тобто, якщо досвід зварника досить високий чи не потрібно особливої якості робіт при купівлі зварювального апарата можна обійтися і меншими грошима.

Також і ремонт традиційного зварювального апарату

Ремонт традиційних зварювальних апаратів зазвичай дешевше. При виході з ладу «серця» інвертора - модуля I. G. B. T. - доведеться віддати 1/3 вартості самого апарату. Поломка відбувається у випадках різкої перевантаження: зварювальник намагається якомога швидше розрізати дуже товстий і міцний метал (наприклад, рейки), а також при великих перепадах напруги в електромережі. У подібних випадках захист апарату - теплове реле - просто не встигає спрацьовувати.

Інверторні зварювальні апарати більше інших бояться пилу. Особливо це стосується виробництва і будівництва. Інверторний апарат потрібно частіше ніж інші продувати від пилу.

Зберігання зварювального інвертора при різких перепадах температури небажано,так як в нутрі з'являється конденсат, що виводить апарат з ладу.

4. Принцип дії зварювального інвертора.

 

Технічне назву в літературі - випрямляч з транзисторним інвертором.

Основні вузли і технологічні процеси:

змінний струм промислової частоти 50 Гц надходить на випрямляч - діод, який пропускає тільки напівперіод;

постійний струм згладжується фільтром: дросель з конденсатром;

отриманий постійний струм інвертується (перетворюється) інвертором в змінний, але вже з частотою 20-50 кГц (на сьогодні вже є технології з перетворенням частоти в 100кГц !). Подібні високі частоти є основним технічним рішенням, що дозволяє добитися величезних переваг інвертора порівняно з іншими джерелами живлення

за допомогою «звичайного» силового трансформатора високочастотне змінне напруга знижується до 70-90О, а струми відповідно підвищуються до величин, необхідних для зварювання (100-200А). Можна навіть сказати, що в інверторному зварювальному пристрої сила зварювального струму досягається за рахунок перетворення високочастотних струмів, а не рахунок перетворення електромагнітної сили індукції в котушці як у трансформаторних апаратів. Попередні перетворення електричного струму дозволяють застосовувати трансформатор дуже малих габаритів. Наприклад, для отримання зварювального струму в 160А в інверторі досить трансформатора вагою 250 г, тоді як на звичайних зварювальних апаратах для отримання такого струму необхідний мідний трансформатор вагою до 18кг;

високочастотний випрямляч випрямляє змінний струм;

пройшовши через високочастотний фільтр, струм надходить на дугу;

процеси переходу струму з одного стану в інше контролюються блоком управління. У сучасних апаратах - це модуль IGBT, найдорожча запчастину інвертора.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner