Продавець МАГАЗИН МЕГАСВАРКА розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
608 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Огляд основних видів зварювальних апаратів

Огляд основних видів зварювальних апаратів

1.Тип апарату — ЗВАРЮВАЛЬНИЙ ТРАНСФОРМАТОР

Спеціальні трансформатори, що здійснюють перетворення електричного струму, його регулювання для сталого живлення зварювальної дуги.

Принцип дії зварювального трансформатора

На сердечнику-магнітопроводі із спеціальної трансформаторної сталі, розміщені дві обмотки — первинна і вторинна. Вони обидві або нерухомі, або одна обмотка закріплена статично, а друга рухається щодо першої по сердечникові. Саме цим переміщенням і здійснюється регулювання сили струму. Можуть застосовуватися й інші способи регулювання сили зварювального струму. Працює як понижуючий трансформатор.

Висновки і рекомендації

Переваги зварювального трансформатора: простота конструкції, висока надійність, легкість в обслуговуванні і низька ціна.
Недоліки зварювального трансформатора: значну вагу і великі габарити. Зварювання здійснюється змінним струмом, а це негативно позначається на якості зварного шва. Є труднощі в утриманні оптимальної дуги при роботі.
Висновок: зварювальний трансформатор застосовують, як правило, для з'єднання деталей, виготовлених з низьколегованих сталей. Найбільш наочно труднощі використання проявляються у новачків при відсутності необхідних навичок і досвіду.

2.Тип апарату — ЗВАРЮВАЛЬНІ ВИПРЯМЛЯЧІ

Зварювальні випрямлячі являють собою джерело харчування, що складається з трансформатора з регулюючим пристроєм і випрямного блоку.

Принцип дії зварювального випрямляча

Принцип дії заснований на живленні дуги постійним струмом, що протікає по ланцюзі вторинної обмотки і випрямленою блоком селенових або кремнієвих випрямлячів. Для отримання потрібної характеристики ці пристрої часто оснащують додатковим дроселем. Дуга таких апаратів дуже стабільна, не прерывающаяся. Це дозволяє зварювати, навіть не маючи будь-яких первинних навичок.

Переваги зварювального випрямляча

Дозволяють зварювати при мінімальних початкових навичках. При укомплектуванні їх додатковим обладнанням вони можуть зварювати чавун і навіть кольорові метали. Дають більш стабільне горіння дуги і використовуються для скріплення деталей як із звичайних низколегтрованных, так і з нержавіючих сталей.

Висновки і рекомендації

Ідеально підходить для зварювання деталей з низьколегованих і нержавіючих сталей.

3.Тип апарату — ІНВЕРТОР ЗВАРЮВАЛЬНИЙ

Зварювальний інвертор є зварювальним апаратом підвищеної частоти

Принцип дії зварювального інвертора

Створені для роботи з нестабільною напругою живлення, викликаним використанням електрогенераторів і довгих сполучних проводів. Зварювальні інвертори обладнані захистом від стрибків напруги і прилипання електродів, «гарячим стартом і від перегріву автоматичним стабілізатором потужності. Існують зварювальні інвертори, які можуть витримувати перепад напруги від 160 до 270 Ст. і які оснащені потужним вентилятором (в деяких зварювальних апаратах до п'яти вентиляторів), що дозволяє використовувати апарати для зварювання важких конструкцій, в промислових умовах і при великих навантаженнях.

Переваги зварювального інвертора

Високочастотна складова зварювального інвертора дозволяє істотно підвищити ККД джерела живлення, зменшити його габарити і вага. Крім того, апарати з підвищеною частотою забезпечують хороші технологічні властивості і широкий межа регулювання. Дуга зварювальних інверторів дуже стійка, а зварний шов рівний. Інвертори зварювальні працюють з широким діапазоном струмів і при високому навантаженні. Дуже прості в застосуванні з самого початку роботи, гарантують хорошу зварювання з усіма типами електродів завдяки високій стабільності зварювального струму.

Висновки і рекомендації Зварювальний інвертор ідеально підходить як для аматорського, так і для професійного зварювання.

4.Тип апарату — ЗВАРЮВАЛЬНИЙ НАПІВАВТОМАТ

Зварювальний напівавтомат працює на постійному або імпульсному струмі в середовищі захисних газів або з використанням спеціальної дроту без газового середовища.

Принцип дії напівавтомата зварювального

Електродний дріт з механізму подачі по гнучкому шлангу надходить в утримувач, що знаходиться в руці зварника, тобто зварювання здійснюється не електродами, а спеціальної дротом. З цього ж рукаву (пальнику) одночасно з дротом і подається захисний газ (вуглекислий, аргон, або їх суміш). Можна уникнути використання балона, якщо застосовувати спеціальну захисну дріт.

Переваги зварювального напівавтомата У зварювального напівавтомата високу якість зварювального шва, майже повна відсутність бризів, висока продуктивність. Шов при напівавтоматичного зварюванні виходить рівним і більш захищеним від корозії, ніж при інших видах зварювання. Крім того, за допомогою таких апаратів можна ювелірно зварювати дуже тонкий метал. Отримали широке застосування при ремонті автомобілів.

Недоліки напівавтомата зварювального

Необхідно використовувати газовий балон, що вимагає постійної заправки.

Висновки і рекомендації

Зварювальні напівавтомати широко застосовуються в майстерень автосервісу. На відміну від газового зварювання, не знижують міцність і корозійну стійкість при кузовних роботах. Отриманий зварювальний шов не потребує очищення від флюсу і окалини.

5.Тип апарату — АПАРАТИ ДЛЯ АРГОНОДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ

Апарати для аргонодугового зварювання використовують вольфрамові не плавляться електроди, а в якості захисного газу — аргон (частіше) або гелій.

Принцип дії апаратів для аргонодугового зварювання.

При зварюванні зазвичай (але не обов'язково) використовується присадочная дріт. Аргонодуговые установки працюють на постійному, змінному або імпульсному струмі. Зварювання здійснюється неплавким вольфрамовим електродом, а в якості захищає газового середовища використовується аргон або гелій. Призначений для зварювання деталей із звичайних і неіржавіючих сталей алюмінію, міді, латуні, титану, сплавів магнію.

Переваги аргонодуговых зварювальних апаратів.

Виключно висока якість зварювального шва.

Недоліки аргонодуговых зварювальних апаратів.

Параметри зварювального процесу досить складна і вимагає високої кваліфікації зварника.

Висновки і рекомендації

Якщо ви має досвід зварювальних робіт, плануєте зварювати деталі з алюмінію, міді, латуні, титану, сплавів магнію і т. д., то сміливо купуйте аргонодугового зварювальний апарат.

6.Тип апарату — ЗВАРЮВАЛЬНІ АГРЕГАТИ

Зварювальний агрегат являє собою зварювальний апарат з автономним живленням.

Принцип дії зварювальних агрегатів

Складні електромеханічні пристрої, що поєднують на загальній базі двигун внутрішнього згоряння з необхідними системами забезпечення його роботи і потужний генератор зі своїми електронними системами та приладами контролю. Механічна енергія обертання колінчастого вала двигуна перетворюється генератором в електричний струм з наступним випрямленням з показниками, що підтримують стійке горіння зварювальної дуги.

Переваги зварювального агрегату

Апарат можна використовувати в тих місцях, куди електрика ще не проведено. Висока якість зварювання.

Недоліки зварювального агрегату Надзвичайна громіздкість, велику вагу і труднощі в обслуговуванні.

Висновки і рекомендації

Попит на зварювальні генератори, застосовувані в побуті, невисокий, і їх використовують дуже обмежено.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner